קבוצת תמיכה לנשים עם סוכרת בהריון

מאמי ליס סמל          logo_small_withText_pink          בית חולים ליס סמל

הריון הוא תקופה מרגשת אבל גם מאתגרת, הרבה לחצים, חרדות, ושינויים שצריך להתמודד איתם, על אחת כמה וכמה אם צריך להתמודד גם עם אבחנה של סוכרת הריון.

התחושה של הגוף שבוגד בך, העובדה שדווקא בהריון את צריכה להיכנס לדיאטה חמורה ולשמור היטב על כל דבר שאת מכניסה לפה, החששות מהשפעות הסוכרת על בריאותך ובריאות העובר, התסכול מחוסר השליטה ואפילו הצורך בייעוץ תזונתי זמין תומך ומבין את הסיטואציה כדי לנהל את אורח החיים החדש.

מה מותר לי ומה אסור לי לאכול? איך נכון לי לנהל את הדיאטה? מה יקרה אם אכלתי משהו שלא הייתי צריכה? למה אני אוכלת כל מה שאמרו לי ועדיין הסוכר לא מאוזן? איך אני מתמודדת עם אכילה בחוץ? חגים? חשקים? וגם התמודדות עם הבדיקות היומיות ועם הטיפול התרופתי המחטים והזריקות.

סוכרת הריון יכולה גם להיות הפתח שלך לשינוי באורח החיים שלך מכאן והלאה, ולהפוך להזדמנות במקום לתקלה.

בימים אלה אנו פותחים קבוצת תמיכה והדרכה מקצועית, לצד מפגש חברתי עם נשים במצב דומה, קבלת תמיכה ועצה מבעלות ניסיון, ומנשות מקצוע, ונראה לך איך להפוך את הלימון ללימונדה ללא סוכר.

קהל היעד –

כל אישה בהריון עם אבחנה של סוכרת הריון, או סוכרת טרום הריונית שאינה סוכרת נעורים, עד שבוע 36 ללא קשר לגיל, מס' ההריון, או רמת הסוכרת, כולל בנות שאינן נמצאות בטיפול תרופתי.

משך הסדנה –

4 מפגשים – 2 מפגשים שבועיים ושני מפגשים נוספים בהפרש של שבועיים.

המפגשים בני שעה וחצי בקבוצות קטנות בהדרכה של מנחת קבוצות ודיאטנית קלינית.

תוכן הסדנה –

  1. הכרות, מושגים ראשוניים: מהי סוכרת הריון – למה זה קורה? איך משפיעה סוכרת הריון על האם ועל העובר לאורך ההריון, ממה צריך להמנע ולהזהר ודוגמאות לארוחות אפשריות
  2. קבוצות מזון וצורות אכילה. חלבונים, שומנים, ירקות ואיך להתייחס לכל אחת מקבוצות המזון. דגש על פחמימות – מאוייב לאוהב – מה הן פחמימות? איזה סוגים של פחמימות קיימות? איזה סוגים של פחמימות טובות יותר ואיזה פחות? פיזור פחמימות בתזונה לאורך היום כדי לשמור על רמת סוכר קבועה, מה הכללים לאכילה נכונה של פחמימות במצב של סוכרת וקריאת תוויות מזון, מבנה ארוחות, חלוקה של מרכיבי המזון בצלחת, מבנה ארוחה, ארוחות וארוחות ביניים.
  3. אורחות חיים בסוכרת הריון ושיתוף פעולה עם הסביבה – מודעות עצמית, מודעות סביבתית, גיוס הסביבה לעזרה, פעילות גופנית, שינה, סטרס ועוד.
  4. היום שאחרי – מה קורה אחרי הלידה מבחינה אישית ובמשפחה. איך מנצלים את המצב לייצר אורך חיים בריא לאחר הלידה לך ולכל המשפחה ומניעת סוכרת בהמשך החיים.

עלות –
מחיר סדנה 4 מפגשים: 355 ₪

10% הנחה לחברות מועדון יולדות "מאמי ליס"

לפרטים והרשמה:

יש ליצור קשר עם מועדון יולדות מאמי ליס בטלפונים: 03-6973113 ; 03-6974787

או במייל: mamylis@tlvmc.gov.il

באדיבות

logo_small_withText_pink

כתיבת תגובה