שבועות 17-18

דיכאון בהריון ולא רק אחרי לידה, מחסור בשעות שינה, נסיון לשמירה על המשך פעילות למרות כאבי הגב, השמירה על המשקל והמשך עליית הערכים המצביעים על עליית התנגודת – איך מתמודדים ואיך שומרים גם על התזונה וגם על מצב הרוח ? הכל בפוסט שלפניכן וכמובן גם דבר התזונאית

שבוע 17

(להגדלת התמונה ניתן ללחוץ עליה)

שבוע 17

  1. כאבי הגב גוברים והשבוע לקחתי הפסקה מוחלטת מהליכות והתמקדות בעבודה עם מדריך הפילאטיס ובבית על שחרור האזורים הכואבים.
  2. הערכים בבקרים התחילו להתייצב על אזור ה90+ לעומת הערכים הנמוכים יותר שהיו בשבועות הקודמים. מנסה לחשוב על הצורה הנכונה ביותר להתמודדות.
  3. התאבון גובר ואני מגדילה ארוחות
  4. יום שישי עקב כמה ימים של חוסר שינה שחלקן בנדודי שינה וחלקן מסיבות אחרות הייתה לי נפילת אנרגיה, חוסר תאבון ובעיקר מצב רוח רע. יום למחרת דאגתי לצאת לשמש, להקפיד על הויטמינים ולהיות עם אנשים כדי לא לשקוע למצב הרוח הרע.

דבר התזונאית:

הרבה פעמים שיש לנו מצב רוח רע אנחנו פונים לאוכל שינחם אותנו. זו התנהגות נפוצה מאוד אך לא בריאה. הרי הנחמה מהאוכל היא רגעית בלבד. מה גם, שבהריון עם סוכרת אנחנו פוגעות לא רק בעצמינו אלא גם בעובר הקטן שלנו אם אנחנו לךא מאוזנות לאורך זמן. ולכן, במצב רוח רע כדאי לנסות למצוא פתרונות שלא כוללים אוכל ואולי לאמץ הרגל זה גם לאחרי ההריון. יציאה לשמש, ספורט (פילאטיס, הליכה, שחייה), בילוי חברתי יכולים להיות פתרונות מצויינים.

שבוע 18

(להגדלת התמונה ניתן ללחוץ עליה)

שבוע 18

  1. ביקור אצל רופא ההריון בסיכון ולאחר הקפדה על שתיית מים סוף סוף ולא נמצאו קטונים בשתן – תקפידו לשתות!
  2. הערכים עולים עוד ואני מחליטה לצאת להליכה יום יומית לאחר שכאבי הגב פחתו מעט. מקפידה על הליכה של 30 דקות, לא יותר ולא פחות שמצד אחד אצא כל יום כמה שיותר צמוד לשינה ומצד שני לא מעט מידי כדי שתהיה השפעה.
  3. תוצאות טובות בחלבון העוברי ויחד עם הסקירה המוקדמת הביטחון בהריון עולה.
  4. שוב מצבי רוח ועייפות כתוצאה מחוסר השינה, יכול להיות שהערכים הגבוהים קשורים למצב הזה.

דבר התזונאית:

נחמד מאוד לקבל תוצאות טובות בבדיקות ולראות שהעבודה הקשה משתלמת ואנחנו מצליחות לספק לעובר שלנו סביבה טובה, בריאה ולא מתוקה מדי.

20160321_114820

לשבועות קודמים ניתן להיכנס ליומן ההריונית 

שלכן, צוות שוגר מאמי

logo_small_withText_pink

כתיבת תגובה