יומן ההריונית – חלק א'

הרצון, הכמיהה, ההמתנה וגם כמה קשיים בדרך מתעלים על החששות שיש לאחר הריון ראשון עם סוכרת הריון. אז כן, סוף סוף גם אני יכולה לשתף שהנה הגיע הזמן וגם אני בהריון.

יש הבדלים עצומים במוכנות להריון שני שמראש אני מתייחסת אליו כאל הריון סוכרתי. אני רוצה לשתף אתכן בתהליך, במחשבות ובחששות, בדיון מול אנשי המקצוע וגם ברצון שלי להוות דוגמה ועזרה לכל מי שמתמודדת בפעם הראשונה, השניה או אפילו השלישית או הרביעית עם הדבר הזה שנקרא סוכרת הריון.

ההריון הראשון שלי

את ההריון הראשון התחלתי עם תקופה לא קלה של בחילות והקאות ואיתן אכילת הפחמימות והמתוקים שעזרו להרגיע את התחושה הנוראית הזאת. מכיוון שהיו לי גורמי סיכון כמו משקל עודף וסוכר בוקר גבולי הרופא המליץ לבצע ישר העמסת סוכר של 100 גרם גלוקוז. לדעתו במקרה שלי העמסת 50 גרם מיותרת. הלכתי וביצעתי את העמסת הסוכר והנה 3 תוצאות לא תקינות.אמאלה סוכרת

כמו שכתבתי בפוסט אמא'לה סוכרת  גם אני הייתי מופתעת וקיבלתי קשה את הבשורה למרות שהנחתי שזה יהיה המצב לאחר השיחה עם הרופא. עברתי לטיפול מרפאת הריון בסיכון ברעננה וכל פעם "טופס טיולים" – אחיות, רופא ותזונאית. למרות הטיפול המסור של הצוות לא הצלחתי לאזן את סוכר הבוקר. גם כאשר התחלתי להזריק אינסולין המצב לא השתפר וסוכר הבוקר שלי נותר סביב תוצאה של 100-110. למרות הכל ילדתי את בני במשקל תקין בלידה שהתחילה בזירוז והסתיימה בלידת מלקחיים.

שינוי תפיסה

סיימתי את ההריון עם עודף משקל משמעותי

אחרי לידה 2

6 שבועות לאחר הלידה הלכתי לבצע את העמסת הסוכר שבודקת האם נשארו שאריות מסוכרת ההריון ואכן נשארו – סוכר הבוקר שלי לא מאוזן והמצב הוגדר כטרום סוכרת. הפעם לא הסכמתי לקבל את המצב כמו שהוא והתחלתי לקרוא, לחקור ולהתייעץ עם אנשי מקצוע. אני באופן אישי התחברתי מאוד לבהירות והפשטות שבתזונת הפליאו עם דגש על פרוטוקול LCHF. נכון ליום כתיבת הפוסט אני שנתיים בתוך התזונה וההבדלים ניכרים.

ראש השנה

לקח זמן לגוף שלי להתרגל והתחלתי לרדת במשקל ולאזן את תוצאת הצום שהייתה גבוהה. עדיין יש דברים שאני לומדת ומשנה בהתאם לצרכים של הגוף, עדיין המשקל לא תמיד משתף פעולה אבל הדבר הגדול באמת אלו השינויים הרבים שקרו יחד עם השינוי – בראש ובראשונה הירידה של ערכי הסוכר, נעלמו מגרנות, רמת האנרגיה עלתה ועוד. החלטתי שמפה והלאה אם זה עובד עלי ועובד על עוד אלפי אנשים כנראה שיש בזה משהו וניתן לקחת מזה גם להתמודדות עם סוכרת ההריון.

ומה עם נשים אחרות?

בשלב הזה כבר התחברתי לקבוצת סוכרת הריון והתחלתי להעלות את הרעיונות שלי. הרבה נשים דיווחו על שינוי וכמה התחברו מאוד לרעיון והתחילו ליישם בעצמן תוך ניסיון ובדיקה אישית וגם הן דיווחו על שינוי חיובי מאוד בערכי הסוכר. בשלב מסויים חברנו הדיאטנית הקלינית מיכל ריין ואני אחת לשניה ומפה צמח הבלוג הזה. המטרה העיקרית של הבלוג היא לעזור לכן להתמצא בתוך המצב החדש הזה אפילו אם זאת לא פעם ראשונה. רצינו שכולן יוכלו למצוא את התמיכה והמידע במקום אחד מסודר. כחלק מהבלוג אנו מוסיפות את "יומן ההריונית" כקטוגריה חדשה שתלווה אתכן ואותי בהתקדמות ההריון. על זה ועל ההכנה להריון השני, הקשיים בדרך ובתחילתו ועל ההחלטות מכאן והלאה ניתן לקרוא בחלק ב'.

כתיבת תגובה