אמא'לה סוכרת!!!

אמאלה סוכרת

היית אצל הרופא והוא אמר לך שבשבוע 24-28 את צריכה לעבור העמסת סוכר, הגעת לשבוע המיועד אחרי שחברות אמרו לך שזאת בדיקה מגעילה, קיבלת את התוצאות והן לא היו טובות, אז הרופא שלח אותך לבדיקת העמסת סוכר של 100 גרם, ישבת את כל השעות האלה במרפאה, לקראת הסוף כבר התחלת להרגיש לא טוב ויום למחרת הגיעו תוצאות לא טובות שמבשרות על סוכרת הריון.

אז מה זה בכלל סוכרת הריון?

אחרי שקיבלת את התוצאות הלכת לרופא והוא הפנה אותך למרפאת הריון בסיכון, את עדיין לא מבינה איך זה נפל עלייך, האחיות אמרו ככה, הרופא אמר עוד משהו ומהתזונאית בכלל יצאת מדוכדכת כי חשבת שבהריון אוכלים בשביל שניים והתפריט הזה לא מתאים לך.

חשוב לנו שתדעי שאת לא לבד ומעל ל- 5% מכלל ההריוניות סובלות מסוכרת הריון. ישנם גם גורמי סיכון ידועים. אנחנו מבינות אותך, גם אנחנו היינו בדיוק באותו המצב. פתאום צצות מחשבות כמו "איך עם כל האושר והציפייה להריון נפל עלי הדבר הזה?", "רציתי שיהיה לי כיף ועכשיו מה יהיה?" , בקיצור – הלם!

עכשיו שאת יודעת שזה די נפוץ, נספר לך שסוכרת הריון היא מצב שבו השיליה מפרישה הורמונים שתפקידם לדאוג שיגיע מספיק סוכר לעובר שהולך וגדל אצלך ברחם והגוף שלך שמנסה לווסת את כמות הסוכר לא מצליח להתמודד איתו כמו שצריך. זה נקרא "תנגודת לאינסולין".

איך מתמודדים עם סוכרת ההיריון?

במרפאת הסיכון, כמו שכבר הזכרנו את תפגשי את הרופא, הוא ייתן לך מספר הסברים ויבקש ממך לבצע מעקב סוכר שבועי בעזרת הגלוקומטר (מכשיר נישא למדידת סוכר) . האחיות יבדקו לך בכל פעם מדדים כמו: שתן, לחץ דם ועלייה במשקל. והתזונאית תתאים לך תפריט ראשוני. יכול להיות שהתפריט יראה לך מתסכל ואנחנו נספק לך בהמשך אלטרנטיבות לתפריט שקיבלת.

חשוב לבצע את מעקב הסוכר בהתאם להוראות הרופא, זה בעצם ייתן לך, לרופא ולתזונאית אינדיקציה לגבי מזונות שאת אוכלת, האם הם מתאימים או לא, ועד כמה הסוכרת חמורה ומצריכה טיפול מעבר לתזונה. בנוסף כדאי לדעת איך להעזר בסביבה גם אם את מתביישת במצב, ההתמודדות עם התחושות הקשות מפורטות בפוסט הזה.

אנחנו מזמינות אותך להמשיך לעקוב אחרינו, נפרסם פה מידי שבוע פוסטים המסבירים לך על המצב ועל ההתמודדות הנכונה בנוסף לביקור שלך אצל הרופא. נציע לך מתכונים טעימים, הסברים והרבה תמיכה. את תגלי איך את חוזרת ליהנות מההיריון, ומבינה שמה שאת מיישמת עושה לך ולעובר שלך טוב. ומי יודע, אולי תבחרי להמשיך בזה גם לאחר הלידה?

אנחנו מזמינות אותך לראות טיפים ומתכונים ראשונים וכן לעקוב אחרינו בדף הפייסבוק של שוגר מאמי

שלך,

צוות שוגר מאמי

logo_small_withText_pink

 

 

כתיבת תגובה